Pohádky k dočmárání

Pohádky k dočmárání jsou knihou od dětí pro děti.

V knize jsou obrázky kreslené dětmi v nemocnicích a školách, a zároveň je u každé prostor pro dočmárání i u vás doma. Do této knihy se smí čmárat!

Jsou to jiné pohádky. Tyto vtipně a s nadhledem nakusují otázky současných dětí - pocit nespravedlnosti, rebelii, předsudky, závist, zlomyslnost, nespokojenost se sebou - a to lehce a laskavě.


Panenky pro radost - Kiwanis

Celkem jich v knize najdete 25. Právě čtením v nemocnicích a školách prošly přísným testem a tak vím, že jsou pozitivně přijímány malými i velkými dětmi, rodiči i pedagogy. Pokaždé se strhlo to samé - děti se k tématu v pohádce rozpovídaly. Někdy i děti velmi mlčenlivé. Zdravotnický personál dokonce někdy označil naše společné čtení za "terapeutické", protože děti řekly i to, co tajily, a to i v krajních případech sebepoškození. Vycítily nějakou důvěru. V nemocnicích i školách tak vznikaly velmi silné příběhy, které jsou schované za mnohými ilustracemi v knížce! Knížka má 256 stran a cca 150 ilustrací od 110 dětí. Je to (skromně řečeno) něco, co tu ještě nebylo. ;)

Pohádky jsou určené dětem ve věku 6-14 let, ale ze čtení vím, že zaujaly děti od 5ti do 18ti let! Ti všichni kreslili a diskutovali. Jezdila jsem za nimi 3 roky číst tyto texty pohádku po pohádce. Kreslily děti v nemocnicích Kladno, Kolín, FN Královské Vinohrady a Thomayerově nemocnici (tam i na dětské psychiatrii). Ve školách putovaly pohádky do výuky, družiny i na školy v přírodě (ZŠ Kladno Amálská, Střední škola designu a řemesel Kladno, ZŠ, MŠ a PŠ Kolín). Jak vidíte, Pohádky k dočmárání JSOU TESTOVÁNY NA DĚTECH! ;)

Výnos z knihy a půlka nákladu publikací je věnován projektu Dr.Klaun pro další rozdávání radosti. Knihu vydává nakladatelství Halda.

Již nyní můžete koupit knihu buď jako mecenáš a poslat ji do nemocnic (předá Dr.Klaun), nebo pokud toužíte po výtisku pro sebe, jde to také, v takovém případě je potřeba připočítat poštovné - a získané peníze budou použity na projekt Dr.Klaun.

1 výtisk je za 390 Kč a pokud chceš knihu pro sebe a ne jako mecenáš poslat do nemocnice, tak přičti 100 Kč na poštovné. Můžete ale chtít „víc“: já doporučuji 1+1. To je koupit jednu knihu pro sebe a druhou poslat dětem do nemocnice a Dr.Klaun ji předá.;) Můžete kombinovat počty knih pro sebe a do nemocnic – stačí specifikovat v textu daru.

Objednávat můžete zde:Na Darujme.cz:

https://www.darujme.cz/projekt/1202042
(poslat do nemocnice i koupit pro sebe)

U nakladatele Halda:

https://www.haldakladno.cz/e-shop/

Možné zakoupit také na Kosmas.cz, ve všech dobrých knihkupectvích (např. Kanzelsberger nebo Luxor),

v Kladně také v Infocentru na hlavní třídě nebo na akcích jako Kladenské Dvorky.síla štětce : barva :